Вестмінська модель
- "новий державний менеджмент" -
була розроблена Новою Зеландією та Великобританією, а надалі
застосовувалась у країнах з британським типом парламентського
устрою.
Цілі та способи реалізації реформи були спрямовані на:· звуження сфери діяльності держави;
· заміну традиційної бюрократії механізмами ринкової кон-
куренції;
· прозорість цілей та результатів державного управління;
· перерозподіл функцій визначення політики та її адмініст-
рування;
· надання державним менеджерам більшої свободи у виборі
засобів для досягнення цілей;
· інтенсивне використання інформаційних технологій;
· рекрутування та підготовку професіоналів як альтернати-
ви скороченню штатів;
· приватизацію структур та організацій, спроможних до на-
дання певних управлінських послуг;
· передачу низки функцій недержавним партнерам або їх
спільне обслуговування;
· відповідність державних програм очікуванням народу;
· орієнтацію на результат як принцип звітності.
Водночас відносно мало уваги приділялось реорганізації
бюрократії, реформи не були орієнтовані на кардинальну зміну
4
основ функціонування держави. Суть цієї моделі полягає у праг-
ненні зменшити обсяг державного управління, його функцій, підко-
ривши його ринковій дисципліні з метою більш ефективного ви-
конання державою своєї управлінської ролі. Вестмінська модель
справила значний вплив на підхід до реформи державного управ-
ління в інших країнах.